Μετάβαση στο περιεχόμενο Μετάβαση στην αριστερή πλευρική γραμμή Μετάβαση στη δεξιά πλευρική γραμμή Μετάβαση στο υποσέλιδο

Δεν πήρε ότι του άξιζε. (Φωτορεπορτάζ)

Με την ισοπαλία έφυγε από τους Καρουσάδες ο Αστέρας Πετριτή μετά από το 1-1 με τον Θιναλιακό Αχαράβης.

Το πρώτο ημίχρονο έδειξε πως ο Αστέρας ήθελε πιο πολύ τους 3 βαθμούς, πίεζε, έκανε κλασσικές ευκαιρίες για γκολ, είχε δοκάρι μόλις στο 10′ και τελικά σκόραρε με το συνήθεις ύποπτο Αντριάν Φλακέ στο 15′. Το υπόλοιπο πρώτο μισό του ματς συνέχισε να έχει μοναδικό πρωταγωνιστή τον Αστέρα Πετριτή και την ομάδα της Αχαράβης να μη μπορεί να κάνει τίποτα άλλο πέρα από το να αμυνθεί.

Η πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου ήταν για τον Άντριαν Φλακέ με τη μπάλα να μη του κάνει το χατήρι. Ο Θιναλιακός μπήκε πιο δυνατά και στο 51′ σκόραρε με σουτ μέσα απο τη μεγάλη περιοχή του Βαλέριου Καρύδη. Από εκεί και πέρα οι φάσεις μοιράστηκαν για τις δύο ομάδες με το αποτέλεσμα όμως να παραμένει το ίδιο.